Шампионката от Australian Open не успя да спечели първия си мач в Дубай

от в 19:07 на 18.02.2020
Димитър Беловски

Още една от поставените тенисистки напусна турнира в Дубай още в първи кръг.

София Кенин, поставена под № 5 в основната схема допусна обрат срещу играещата много силно Елена Рибакина и след 6:7(2), 6:3, 6:3 напусна надпреварата в Дубай, която е от категорията WTA Premier.

Първият сет започна с пробив за седмата в света Кенин, като казахстанката успя да го върне в десетия гейм при 5:5. Стигна се до тайбрек, в който американката надделя.

Във втората част Рибакина, която е №19 в световната ранглиста направи пробиви при 4:3 и 6:3, с което изравни сетовете.

Третата част беше оспорвана, а Рибакина съумя да пробие при 5:3, след което затвори мача в своя полза.

По-рано през деня мачовете си загубиха и поставената под №3 Елина Свитолина, и поставената под №4, и миналогодишна шампионка Белинда Бенчич.

В следващият кръг Рибакина ще срещне Катерина Синякова, която успя да победи сънародничката си Кристина Мухова след 6:4, 4:6, 6:0.

Шампионката от Australian Open не успя да спечели първия си мач в Дубай Димитър Беловски