Вики Томова отпадна в първия кръг в Мелбърн след тежка загуба

от в 10:58 на 15.01.2018

Виктория Томова отпадна в първия кръг на Australian Open, където попадна като щастлив губещ. Тя загуби от американката и 113 в света Никол Гибс, която постигна убедителна победа с 6:1, 6:1.

Доста изненадващо преди мача букмейкърите бяха дали предимство за столичанката, макар и минимално, но тя бе надиграна по всички параграфи от своята опонентка.

Гибс дръпна с 4:0 гейма в първия сет след пробиви във втория и четвъртия гейм, а Вики все пак върна един от пробивите в петия гейм. Това обаче не спря американката и тя проби отново в шестия гейм и така спечели убедителни първия сет.

Вторият сет отново започна впечатляващо за американката и тя дръпна отново с 4:0 гейма след пробиви в първия и третия гейм.

Столичанката съумя да върне един от пробивите, но нейната опонентка моментално си върна аванса от два пробива в петия гейм.

В заключителния гейм Вики се пропука отново и бе пробита за пореден път, като така загуби и самия мач.

В следващия кръг Гибс ще срещне Кики Бертенс.