За пета поредна година: Григор достигна 1/4 финалите в Бризбейн (видео)

от в 04:37 на 02.01.2019

Григор Димитров записа втора поредна убедителна победа от началото на 2019 година. Българинът достигна до четвъртфиналите на АТР 250 в Бризбейн след успех над местния любимец Джон Милман с 6:3, 6:4. Така за пета поредна година Гришо се класира поне до тази фаза на състезанието.

Григор нямаше сериозни проблеми в първия сет. Той проби в шестия гейм на нула и затвори - 6:3 след 13 печеливши удара общо.

След почивката първата ракета на България взе подаването на съперника за 2:1 и то на нула. След това достигна до аванс 4:1. В този момент Димитров допусна първия по-сериозен спад в представянето си и загуби двата пробива аванс - 4:4. Все пак всичко бързо бе поправено - Гришо взе оставащите два гейма за 6:4.

За Димитров това е втора победа над Милман в този турнир като предния път дори спаси два мачбола.

Надпреварата в Бризбейн традиционно е сред успешните за Григор на Зеления континент, където е достигал два полуфинала и два финала. През 2017 спортистът от Хасково спечели трофея с успех над Кей Нишикори. От миналия сезон той има да защитава 90 точки за ранглистата, след като стигна до полуфиналите.

Именно Нишикори ще бъде следващият съперник на Димитров. Дотук японският тенисист води с 4:1. Единственият успех на Гришо срещу него обаче е тъкмо в тази надпревара - през 2017 във финала, когато родният талант се наложи с 6:2, 2:6, 6:3. През миналия сезон те имах един сблъсък на "Мастърс 1000" в Рим на клей и Нишикори реализира обрат с 6:7, 7:5, 6:4.

Димитров и Нишикори ще играят в четвъртък не преди 11,00 часа българско време.

За пета поредна година: Григор достигна 1/4 финалите в Бризбейн (видео) Георги Христов
григор димитров | григор димитров - джон милман | григор димитров новини | джон милман | тенис | тенис бг | тенис бг григор димитров | тенис бг новини | тенис турнир в бризбейн