Зверев е на четвъртфинал в Париж след тричасова мъка срещу Манарино

от в 23:39 на 05.11.2020

Александър Зверев победи трудно Адриан Манарино след 7:6(11), 6:7(7), 6:4 за 3 часа и три минути игра и така се класира за 1/4-финалите на силния "Мастърс" в Париж.

Това бе пети успех на германеца над французина от също толкова мача срещу този опонент, а следващият противник на 23-годишния тенисист ще бъде победителя от мача между Стан Вавринка и Андрей Рубльов.

В първия сет Саша проби в седмия гейм, но изненадващо опонентът му върна веднага пробива. До края двамата си взимаха подаванията и се стигна до тайбрек в който Зверев отрази три сетбола и спечели след 13:11 в своя полза.

Вторият сет започна с пробив за Манарино още в първия гейм, но германецът го върна в четвъртия гейм. Все пак обаче Адриан проби отново в петия гейм, но отново пробивът бе върнат.

Този път в тайбрека той бе доста по-съобразителен и го спечели след 9:7 точки, като се наложи да спасява и мачбол.

В третия сет всичко бе решено след един единствен пробив в деветия гейм в полза на Зверев и така той спечели срещата.

Зверев е на четвъртфинал в Париж след тричасова мъка срещу Манарино Калоян Пламенов