Зверев не даде шансове на Беретини и ще спори с Медведев на финала в Шанхай

от в 16:19 на 12.10.2019

Александър Зверев победи Матео Беретини след 6:3, 6:4 във втория 1/2-финал от турнира в Шанхай за днешния ден и ще спори с Данил Медведев за трофея.

Германецът има една единствена титла през тази година, която е от турнира в Женева и общо 11 трофея през кариерата си.

Положителното преди утрешния финал е, че той има много добра статистика в преките мачове с Медведев и води убедително с 4:0 победи срещу него.

Последната среща между двамата бе от "Роджърс Къп" през 2018 година, но оттогава не са се срещали.

В първия сет Саша проби в четвъртия гейм и след това си спечели всяко едно от подаванията. Във втория сет отново всичко се реши след един единствен пробив, който обаче този път падна в предпоследния девети гейм.

Зверев влиза в отлична форма в най-подходящия момент. Toй трябва да трупа победи, за да се класира за финалния "Мастърс" в Лондон от който има да защитава 1500 точки, тъй като през миналата година именно той спечели турнира.

Зверев не даде шансове на Беретини и ще спори с Медведев на финала в Шанхай Калоян Пламенов
александър зверев | данил медведев | матео беретини | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в шанхай