Адриан Андреев ще играе финал в Анталия!

от в 10:02 на 16.01.2021

Адриан Андреев ще играе финал в Анталия след нов добър мач без загубен сет. Българският представител отново демонстрира добро ниво на игра и победи квалификанта от Испания Алекс Марти Пужолрас и в утрешния ден ще спори за титлата.

Първият сет започна равностойно, но при 3:2 за Пужолрас мачът бе прекъснат заради дъжд. След подновяването му двамата играчи си размениха пробиви преди Андреев да затвори частта със 7:5. Националът на България за Купа "Дейвис" започна втората част така, както завърши и първата. Андреев направи ранен пробив още в третия гейм, задържа аванса си, след това направи пробив и за 5:2, което му позволи да сервира за мача и така той оформи крайния резултат в срещата - 7:5 6:2. Опонент на Андреев във финалната среща ще бъде руснакът Александър Шевченко (№558).