Безкомпромисна Крейчикова се класира за първия си четвъртфинал на Голям шлем

от в 14:28 на 07.06.2021

Барбора Крейчикова продължава да впечатлява с изявите си на Откритото първенство на Франция, записвайки повече от убедителна победа в последователни сетове в осминафиналите. Чехкинята, която в предишната фаза елиминира Елина Свитолина, днес също бе безкомпромисна срещу представителката на домакините и затвори мача в своя полза след 6:2 6:0, като така си осигури сблъсък с Кори Гоф на четвъртфиналите.

Барбора откри срещата по отличен начин, реализирайки брейк още в дебютното подаване на противничката си. Крейчикова бе непоколебима в изявите си от основната си линия и пласираше дълбоко ударите си, което я изведе до нов пробив в петия гейм, който бе решаващ и за развръзката в първата част.

Чехкинята запази устрема си и в началото на втория сет, когато отново стартира с пробив. Тя доминираше над съперничката си във всеки аспект от играта, което й помогна да пробие цели три пъти подаването на Стивънс, след което скоропостижно достигна и до крайния успех.

Безкомпромисна Крейчикова се класира за първия си четвъртфинал на Голям шлем Мирела Николова