от в 11:35 на 30.08.2023

За Григор Димитров определено не е новост да се въвлича в драматични двубои, но определено вчерашната му битка с Алекс Молчан заема лидерско място по този показател. Българинът изоставаше с 0:2 сета и му се наложи да отразява общо три мачбола, но съумя да спечели един наглед загубен мач, триумфирайки след 4 часа и 40 минути игра. По този начин Григор за пръв път в кариерата си навакса подобен пасив и се класира за втория кръг на US Open, където го очаква сблъсък с бившия шампион Анди Мъри.

Безспорно пък всички ще запомним по какъв начин родният ни представител отрази последния от мачболите на своя опонент, когато предприе риска на атаката и излезе на мрежата. Молчан обаче беше подготвен за това действие от странa на бившия 1/2-финалист в турнирa, като свали майсторски топката в краката му, но Димитров не трепна и отново ни показа фантастичната си техника, пласирайки неспасяемо стоп воле, след което взе на бърз ръка следващите две разигравания и можеше да се поздрави с победата.

Ето и видео с въпросното изумително изпълнение в супер тайбрека на решителния сет:

Измъкване в стил "Худини": Изумителното стоп воле, което спаси Григор от отпадане на US Open Калоян Соколов