Винъс изхвърли Азаренка още на старта в Оукланд (видео)

от в 13:01 на 01.01.2019

Голямото дерби на старта в Оукланд между Виктория Азаренка и Винъс Уилямс приключи с победа за американката с 6:3, 1:6, 6:3 за два часа и 12 минути игра.

Преди този мач представителката на Беларус бе с леко предимство според букмейкърите, но в крайна сметка не стартира добре 2019 година.

Това бе първи мач между двата в тура от 2015 година, когато Вика надделя с лекота над Уилямс на турнира в Мадрид.

Първият сет започна отлично за Уилямс и американката дръпна с два пробива в четвъртия и шестия гейм и аванс от 5:1 в геймовете, а силите на Виктория стигнаха за връщане на само един от тези пробиви.

Вторият сет бе с разменени роли и Вика проби в четвъртия и шестия гейм, и даде само гейм на своята опонентка. Така се стигна до трети решителен сет в който пробивите бяха пет на брой. Азаренка на два пъти имаше аванс от пробив, но и в двата случая американката ги връщаше моментално.

Винъс все пак проби за 5:3 и след това си взе най-важното подаване, а в следващия кръг ще спори срещу Лорън Дейвис.

Винъс изхвърли Азаренка още на старта в Оукланд (видео) Калоян Пламенов
виктория азаренка | винъс уилямс | тенис | тенис новини | тенис турнир в оукланд