Яник Синер записа най-голямата победа в кариерата си

от в 14:06 на 13.02.2020
Димитър Беловски

Давид Гофен се препъна във втори кръг на турнира в Ротердам и загуби мача си след битка продължила час и 59 минути.

Поставеният под №4 и 10-ти в световната ранглиста белгиец изгуби след 6:7(7), 5:7 от младата надежда на италианския тенис Яник Синер.

Това беше първа победа на 18-годишният италианец срещу играч от топ 10.

Гофен започна двубоя с пробив и поведе с 1:0, но италианецът веднага се върна в двубоя, като спечели сервис гейма на а белгиеца. След това пробиви нямаше и се стигна до тайбрек, в който Синер изпусна 4 възможности да затвори сета, но при петата успя и поведе в резултата.

Във вторият сет отново белгиецът тръгна по-добре и поведе с 2:0, но отново в следващия гейм допусна рибрейк за 2:1, а след това срещата вървеше гейм за гейм. В единадесетия гейм Синер пречупи Гофен и реализира втората си възможност за пробив в гейма и поведе с 5:6. Това се оказа повече от достатъчно за младия италианец и затвори сервис гейма си на нула, което означаваше, че печели срещата.

Вчера Гофен имаше много труден мач с представителя на домакините Робин Хаасе, в който все пак белгиецът надделя след 3:6, 7:6(5), 6:4 за два часа и половина игра.