Адриан Андреев пропусна мачбол и загуби финала на европейското (видео)

от в 16:20 на 29.07.2018

Поставеният под №1 Адриан Андреев загуби финала на Европейското първенство за юноши до 18 години в швейцарския град Клостерс. Йонас Форейтек от Чехия победи българина след обрат - 6:7(1), 7:6(6), 6:3. Той дори успя да спаси и мачбол във втората част. Все пак младият роден състезател подобри постижението си от миналата година, когато заслужи бронз на младежкия шампионат до 16 години.

В първия сет се стигна до тайбрек, в който Андреев бе перфектен - 7:1 точки.

След почивката се стигна до критична ситуация за Андреев. Форейтек пропусна две точки за пробив при 4:3 в своя полза. Последва втори тайбрек, в който Форейтек поведе с 4:2, но Андреев не се предаде и възстанови равенството - 5:5. След това Адриан достигна до мачбол, но не съумя да го реализира. Чехът се възползва и спечели - 8:6 точки.

При 2:1 в третия сет Андреев пропусна точка за пробив. След това при 2:2 и 30:30 Андреев направи двойна грешка и едва не счупи ракетата си. Той загуби подаването си за 2:3. След това българинът мигновено реализира рибрейк - 3:3. До края Форейтек обаче не му даде никакви шансове.

През 1982 година Мануела Малеева е печелила Европейското първенство до 18 години в Будапеща, а през 1984 отново повтаря успеха си но в Остенде (Белгия).

В последните сезони - през 2011 година Димитър Кузманов игра финал на Европейско първенство за юноши. Тогава Мико отстъпи на финала с 5:7, 6:7 (4) на Роберто Карбайес Баена от Испания. Две години по-рано - през 2009 година Виктория Томова спечели титлата от Европейското до 14 години в чешкия град Пилзен.

Адриан Андреев пропусна мачбол и загуби финала на европейското (видео) Георги Христов