Пуй е на финал в Дубай след трисетова здрава битка с Крайнович

от в 18:35 на 02.03.2018

Французинът Лука Пуй се класира на финала в Дубай, след като надделя над Филип Крайнович в трисетова битка след 6:3, 6:7(4), 7:6(5) за 2 часа и 32 минути.

Това бе втори мач между двамата за последните няколко дни, след като те се срещнаха и на турнира в Марсилия, като тогава френският тенисист отново стигна до успеха в три сета.

Първият сет бе решен след пробив в четвъртия гейм, а във втория сет Пуй дръпна с пробив в петия гейм. Крайнович обаче го върна в десетия и в крайна сметка се стигна до тайбрек.

В него сърбинът направи три минипробива и допусна само веднъж да сгреши на свой сервис, като в крайна сметка изравни сетовете и прати двубоя в трети решителен сет.

В третия сет двамата си взимаха без проблеми подаванията и нямаше дори точки за пробив. Така отново се стигна до тайбрек, но този път Лука го спечели след 7:5 точки.

Той ще срещне в спор за трофея Роберто Батиста-Агут или Малек Джазири, които ще се изправят във втория 1/2-финал днес.