Серина продължава напред на Уимбълдън, Винъс обаче отпадна (видео)

от в 19:02 на 06.07.2018

Серина Уилямс се класира за 1/8-финалите на Уимбълдън, след като победи Кристина Младенович със 7:5, 7:6(1) за малко над час и половин игра.

Американката изоставаше с пробив в първия сет, а нейната противничка дори сервираше за сета при 5:4. Тогава обаче Серина успя да се върне в играта и проби още веднъж до края на сета при последния гейм, за да поведе в резултата.

Вторият сет започна отлично за американката и тя проби във втория гейм, но Кики върна моментално пробива. В последния гейм на втория сет Уилямс изпусна мачбол при сервис на нейната противничка, но в тайбрека си коригира грешката и след 7:2 в своя полза, приключи всичко в два сета.

В следващия кръг тя ще срещне Евгения Родина, която надделя изненадващо над Мадисън Кийс.

Сестрата на Серина - Винъс, обаче отпадна от турнира, след като загуби от Кики Бертенс в три сета. Холандката стигна до успеха след 6:2, 6:7(5), 8:6 след 2 часа и 40 минути игра.

В следващия кръг Кики ще срещне Каролина Плишкова или Михаела Бузарнеску.

Това е рекордно класиране на Бертенс в този турнир.