Саша Зверев е на крачка от финала във Виена след рутинна победа над Агут

от в 20:24 на 26.10.2018

Александър Зверев успя да се класира за 1/2-финалите на турнира във Виена, след като се справи с Роберто Баутиста-Агут след 7:5, 6:3 за час и 45 минути игра. Германецът с руски корени ще срещне приятната изненада от турнира Мариуш Копил в опит да се класира за финалния мач.

Това иначе бе четвърти пореден успех на Саша над испанеца, след като преди това той го победи в Пекин този месец, както и в Хале и Мюнхен през миналата година.

В първия сет двамата се пробиха по веднъж до четвъртия гейм, а Саша реши всичко в сета, в своя полза, след пробив в маратонския 11-и гейм. След това той си взе сервис гейма и в крайна сметка дръпна в резултата.

Във втория сет Агут започна отлично и след пробив във втория гейм и затвърждаването му поведе с 3:0 гейма в резултата и се виждаше как интригата в мача се завръща. Младият германец обаче направи фантастична поредица от шест поредни гейма, три от които след пробиви, и в крайна сметка взе втория сет и мача.

Саша Зверев е на крачка от финала във Виена след рутинна победа над Агут Калоян Пламенов